1. športni dan – Šolski tek trojk

Prvi športni dan v tem šolskem letu smo pripravili na drugačen način, saj smo se prvič lotili teka trojk, hkrati pa obeležili dan slovenskega športa.

Učencem na Vidmu so se pridružili tudi učenci s podružnic Leskovec in Sela. Učenci od 4. do 9. razreda so oblikovali trojke ali četvorke in se podali na 1700 metrov dolgo progo. Da so vmes malo zadihali, so se ustavili na treh točkah, kjer so jih pričakale zabavne igre zadevanja cilja.

Vsi so bili odlično opravili tek in naloge ter varno prispeli v cilj.

In kdo so bile najhitrejše trojke po razredih?

4. razred: Mihael Bračič, Bilal Jukić in Rene Zadravec

5. razred: Zinaid Bajrektarević, Lionel Emeršič, Nik Koderman in Vedad Zahirović

6. razred: Lan Emeršič, Jernej Milkovič in Vita Šulek

7. razred: Jožek Drevenšek, Samuel Feguš in Jure Vidovič

8. razred: Jakob Hrga, Nik Ivančič, Nejc Topolovec in Luka Turk

9. razred: Miha Belšak, Mirzet Kamberović in David Šimenko

Čestitamo!

Učenci od 1. do 3. razreda pa so tekli kar skupaj in si tako začeli nabirati izkušnje za tek trojk, ki ga bodo prvič odtekli, ko bodo v četrtem razredu.

Vsi učenci so odšli še na kratek pohod, na katerem so reševali uganke, potem pa so si z navdušenjem ogledali štart 3. Teka trojk.

Upamo in želimo si, da bodo učenci gibanje v naravi sprejeli kot del svojega zdravega življenjskega sloga.

Manja Vinko

Foto utrinke si lahko ogledate v priloženi galeriji: GALERIJA