Prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti na šoli Sela

V petek, 23.12.2022, je minilo natanko 32 let od glasovanja Slovencev za samostojno Republiko Slovenijo. V počastitev tega praznika smo imeli na naši šoli kulturno prireditev. Vsi učenci in učiteljice smo se zbrali v telovadnici naše šole, kjer je bilo praznično vzdušje.

V uvodu nam je pevski zbor zapel slovensko himno, nato pa so nas učenci 3. razreda popeljali v preteklost, natanko 32 let nazaj. Pojasnili so nam pomen praznika ter nam povedali, kdaj se oni počutijo samostojne in neodvisne. Tudi glasbenica Nina Pušlar nam je na posnetku povedala nekaj besed o tem. Četrtošolki Ela Ivana in Eva sta recitirali domoljubni pesmi Naša Slovenija in Mati domovina, pevski zbor pa je zapel pesem Lepa je dežela naša.

Po uradnem delu kulturnega programa je sledil zabavnejši del pred prihajajočimi novoletnimi prazniki. Mlajši učenci so odigrali lutkovno igrico Rokavička, pevski zbor je zapel dve praznični pesmi, učenci plesnega krožka pa so nam zaplesali. Na koncu sta nam naša »muzikanta« Jure in Andrej zaigrala tri narodnozabavne pesmi.

Prireditev smo zaključili z lepimi željami pred prazniki in skupno okrasitvijo smrečice.

Fotoutrinke si lahko ogledate TUKAJ.

SREČNO 2023!                                                                                                                              Učiteljica Maja

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost