KULTURNA URA PRED KULTURNIM PRAZNIKOM

Na šoli Sela smo obeležili slovenski kulturni praznik. Po slovenski himni so petošolci spregovorili o himni, njenem besedilu in avtorju. Vsem učencem naše šole so povedali, kako težko je napisati pesem, saj  moraš imeti bogat besedni zaklad in znati poiskati rime. Predstavili so tudi ljudske pesmi, ki so jih zapeli, spremljali z glasbili in plesom. Skupaj s tretješolci so predstavili svoje pesmi ob spremljavi simfonije Prešernovega sodobnika skladatelja Amandusa Ivančiča. Na koncu prireditve so se predstavili še učenci, si so se naučili sodobno pesem in jo predstavili s petjem in igranjem na inštrumente. Pomembno je, da učencem vedno znova predstavimo svojo kulturo, da jo bodo kot odrasli cenili in bodo ponosni na svojo državo, prelepo Slovenijo.

Za ogled fotografij pritisnite tukaj.

Učiteljica Claudia

Vaš e-naslov ne bo objavljen.