UDELEŽILI SMO SE 5. POSVETA VARNE MOBILNOSTI V VIZ

Učiteljici s šole Sela sva se na povabilo Zavoda za šolstvo udeležili 5. posveta Varna mobilnost v VIZ. Predstavili sva Otroško varnostno olimpijado, ki jo že 14 let organizira Policijska uprava Maribor.

Naši učenci vsako leto dosegajo odlične rezultate na Otroški varnostni olimpijadi, velikokrat so se uvrstili tudi v finale in tudi tam posegli po najvišjih mestih. Na Bledu sva predstavili didaktične pripomočke za urjenje in pripravo na tekmovanje. Posveta sta se udeležila tudi policista, ki sta udeležencem predstavila predvsem organizacijo tekmovanja. Zanimanje za našo stojnico je bilo veliko, saj sva pripravili makete tekmovalnih polj, pravila iger, policista pa sta pokazala konkretne predmete za tekmovanje.

Slišali sva, da imajo tudi druge šole po Sloveniji željo sodelovati na tem tekmovanju. Vsi skupaj želimo, da bi učenci preko iger spoznavali, kako pomembno je poznati pravila varnosti in varnega ravnanja v primeru naravnih nesreč, požara ter poznati pravila spletne varnosti.

Claudia B. Mihelič