Zaključek DOBRODELNEGA TEDNA

Med 8. in 15. majem je na šoli Sela tudi letos potekal dobrodelni teden. V tem času smo učence pozvali, da se v sodelovanju s starši odzovejo na vsaj eno od akcij: Podari zvezek ali Otroci pomagajo otrokom (z evrom ali dvema). Pod letošnjim sloganom »NASMEH. Ker mi je mar. Povsod in za vsakogar.« smo zbrali kar 40 zvezkov in 86 €. Sodelovalo je 35 učencev, od tega veliko v obeh akcijah hkrati. Ustvarjali smo tudi na istoimenski likovni natečaj. V filmu “Boj za podnebno pravičnost – živi preprosto in solidarno” smo prisluhnili še zgodbi afriškega dečka Nangira, ob kateri smo lažje razumeli posledice podnebnih sprememb. Vsi skupaj smo s tem dobili novo priložnost, da se postopoma začnemo zavedati, kako lahko za sočloveka v stiski veliko naredimo že samo s prijaznim pogledom in nasmehom.

Učiteljica Petra

Za ogled fotografij pritisnite tukaj.