USTOVANJE V OŠ SELA

»PUSTOVANJE V OŠ SELA«

Na pustni ponedeljek so učenci že tradicionalno namesto torbe vzeli v šolo pustni kostum. Seveda vsi veseli in razpoloženi, kot se za pustni čas spodobi. Najprej smo se skupaj pogovorili o temi tehniškega dne – »ohranjanju etnološke dediščine« ter pomenu praznovanja PUSTA. Učenci so nato po razredih izdelovali obrazne maske. Učenci od 1. do 3. razreda so izdelali masko po svoji želji iz papirnatega krožnika. Učenci 4. in 5. razreda pa so izdelali masko kurenta/koranta iz papirnate vrečke. Ko so bile maske končane, smo se ponosno pokazali drug drugemu.

Po malici smo se našemili in se pogumno podali na pustno povorko po zasneženih ulicah. Pokači in koranti so naznanjali naš prihod, nekaj vaščanov pa nas je kljub zimskemu vremenu pričakalo s sladkimi priboljški. Po vrnitvi v šolo smo se okrepčali s toplim čajem in krofi, nato pa pustovanje zaključili z rajanjem v šolski telovadnici.

Držimo pesti, da je korantom uspelo pregnati zimo in priklicati pomlad.

Učiteljica Maja