Matematika je lahko zelo zabavna

Zadnji četrtek v mesecu novembru smo imeli že drugi naravoslovni dan in sicer tokrat na temo metode raziskovanja v matematiki. Polni pričakovanj smo se pogovorili, kaj neki bi to bilo. Ugotovili smo, da se bomo z matematičnimi veščinami lahko celo igrali in to za začetek najrazličnejše znane družabne igre (spomin, karte enka, črni Peter, domine,…).

Nato smo se po navodilih učiteljic v skupinah lotili izdelave svojih iger z matematičnimi vsebinami posameznega razreda. Tako so prvošolci izdelovali domine (števila do 5) in spomin (lastnosti), drugošolci pa spomin (liki in telesa), karte črni Peter (računanje do 20, telesa) in namizno igro Od hiše do parka (z različnimi nalogami). Učenci tretjega razreda so pripravili spomin (množenje) in škatlo presenečenja (uganke o likih, telesih, črtah,…). V četrtem in petem razredu pa so med drugim nastale domine (poštevanka) in spomin (dolžina). Komaj smo dočakali, da smo se z izdelanimi igrami lahko tudi poigrali. Zabavno, igrivo in poučno je bilo. Po končnem razgovoru in vrednotenju minulega dne smo si bili enotni, uživali smo. Ponosni smo nazadnje za starše in ostale obiskovalce nekaj nastalih matematičnih iger tudi razstavili na šolskem stopnišču.