NA SELIH NAM JE MAR. POVSOD IN ZA VSAKOGAR.

V tednu od 8. do 15. maja smo na naši šoli bili že tradicionalno dobrodelno razpoloženi. Letos smo do tega trenutka zbrali 42 zvezkov, ki jih bomo v začetku junija predali Karitas ter 98 € denarnih prispevkov, ki jih bomo v teh dneh nakazali na račun RK. Posebno pohvalo si zaslužijo četrtošolci, saj je čisto vsak od njih sodeloval vsaj v eni od dobrodelnih akcij. Obenem pa smo učenci šole Sela v tem tednu tudi likovno ustvarjali na temo OTROCI POMAGAMO OTROKOM – KER NAM JE MAR. POVSOD IN ZA VSAKOGAR. Nastale likovne izdelke smo razstavili. Izmed teh pa bodo naše učiteljice izbrale najboljše ter jih poslale na istoimenski natečaj, katerega rezultati bodo znani septembra. Na samem ponedeljkovem zaključku pa smo razmišljali o ljudeh in predvsem o otrocih, ki so iz najrazličnejših razlogov nenehno na begu iz svojih domov in držav – prebežnikih oz. beguncih. Ugotovili smo, da se niti ne zavedamo, koliko med njimi je otrok, od katerih so mnogi na poti brez staršev. Veliko jih ob daljšem postanku ali celo nastanitvi v novi državi obiskuje tudi šolo in spoznali smo, kako velik dodaten stres predstavlja to za otroke, ki ne poznajo ne jezika in ne kulture novega naroda. Ob njihovih zgodbah zdaj lahko bistveno lažje razumemo njihove stiske in težave v primerjavi z našimi.

Petra Hadler

Vaš e-naslov ne bo objavljen.