TEHNIŠKI DAN – »Ohranjamo etnološko dediščino«

Spočiti in razigrani smo se po zimskih počitnicah vrnili v šolo. A to ni bil čisto navaden ponedeljek. Že ob vstopu v šolo se je slišalo zvonjenje kurentovih zvoncev in z njimi vriski navdušenja ali preplašenosti nekaterih učencev. Tehniški dan je bil namreč namenjen ohranjanju naše etnološke dediščine, h kateri spada tudi praznovanje PUSTA. Zjutraj smo se z učenci najprej pogovarjali o pomenu besede etnološka dediščina, nato pa še rekli nekaj besed o pustovanju v našem kraju. Učenci so poskrbeli za ohranjanje naše dediščine v dveh delavnicah, ki sta jih izvedle ga. Sitar, ga. Vidovič in ga. Krajnc. V delavnicah so učenci izdelovali rožice iz krep papirja in pekli jogurtove miške. Še enkrat se jima zahvaljujemo za njihov čas in trud! Po malici in slastnih miškah so učenci vzhičeno hiteli oblačiti kostume, nato pa smo se našemljeni podali na pustno povorko po bližnjih vaseh. Pokači in kurenti so naznanjali naš prihod, navdušeni vaščani pa nam ponujali sladke priboljške. Dan smo zaključili, tako kot se za pustni čas spodobi – veselo, živahno, nasmejano, s pustnim rajanjem v telovadnici.

Napisala: Maja B. Kralj

????????????????????????????????????