Na Selih smo taborili v šoli

TABORJENJE  V  ŠOLI

Učenci prvega in drugega razreda so 20. in 21. maja taborili v šoli Sela. Učenci so se udeležili taborjenja in tudi pogumno prespali v šolskih prostorih. Aktivnosti so bile zanimive in taborniki so pridno sodelovali.

Vsebina taborjenja je bila: V GOZDU. Zbrali so se ob 17. uri in se takoj po uvodni dejavnosti podali na pot v bližnji gozd. Ob zanimivih gozdnih igrah so poimenovali drevesa, grme, živali in plodove, ki jih najdemo v gozdu. Po vrnitvi v šolo je sledila analiza sprehoda z aktivnostmi, zanimiva in okusna aktivnost je bila sadna kupa iz gozdnih sadežev. Po večerji je sledil nočni orientacijski pohod s svetilkami in se  zaključil z opazovanjem zvezdnega neba in lune. Utrujeni taborniki so se vrnili v šolo, kjer so bila ležišča že pripravljena. Sledilo je umivanje, skok v pižamo in še v spalno vrečo. Po pravljici so najmlajši zaspali, enim pa je spanec prišel nekoliko pozneje. Tabornike je prebudilo zgodnje jutranje sonce. Aktivnosti drugega dne so se nadaljevale na šolskem ŠPORT ŠPASU.

Razredničarka Marija Božičko

Slika