ZAKLJUČEK DOBRODELNEGA TEDNA

Na šoli Sela smo tudi letošnje šolsko leto pokazali, da smo pripravljeni pomagati in deliti. V tednu Rdečega križa smo namreč izvedli dve dobrodelni akciji (Pokloni zvezek in Lepo je deliti). Ob zaključku v petek smo se posvetili revščini in lakoti, ki sta z roko v roki največji morilki človeštva. Ljudem, ki so obsojeni na življenje v revščini, so kršene temeljne človekove pravice, česar pa človeštvu do sedaj ni uspelo preprečiti. Delček v mozaiku smo zato dodali na šoli Sela in do sedaj zbrali 23 zvezkov ter 35,55 € za dodatne prehranske pakete, ki bodo namenjeni lajšanju stiske posameznikom in družinam. Odzvala se je že dobra polovica učencev, od tega so nekateri sodelovali kar v obeh akcijah. Posebna pohvala je namenjena našim petošolcem, ki so edini v celoti prispevali svoj delež vsaj v eni od akcij. Za vse ostale, ki jim iz kakršnegakoli razloga ni uspelo sodelovati, pa ostaja možnost še do konca tega tedna. Bodimo skupaj svetel zgled našim otrokom.

Učiteljica Petra H., mentorica